Przetargi· Polska
← Powrót do listy
OpublikowaneBZP · 2026/BZP 00311396/01

Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj

Zobacz w BZP ↗

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311396 z dnia 2026-06-26 Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY 1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego 1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BEDLNO 1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA BEDLNO 1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015543 1.5) Adres zamawiającego 1.5.1.) Ulica: 24 1.5.2.) Miejscowość: Bedlno 1.5.3.) Kod pocztowy: 99-311 1.5.4.) Województwo: łódzkie 1.5.5.) Kraj: Polska 1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki 1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugbedlno.pl 1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bedlno.pl 1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE 2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego 2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie 2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj 2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c011f0f-2218-4742-a5c4-2005b0fcc34f 2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311396 2.6.) Wersja ogłoszenia: 01 2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26 2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak 2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00103084/07/P 2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.1.1 Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I 2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie 2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak 2.15.) Nazwa projektu lub programu : FELD.02.08 Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA 3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4c011f0f-2218-4742-a5c4-2005b0fcc34f 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie 3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak 3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/ 3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozdział I pkt 5 SWZ 3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie 3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy 3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: polski 3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdział I pkt 18 SWZ SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia. 4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie 4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026 4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane 4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie 4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie 4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie 4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia: 4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia Modernizacji stawu w Bedlnie dla potrzeb zwiększenia zdolności retencyjnych, adaptacja istniejącego obszaru nad stawem do pełnienia funkcji retencyjnych poprzez zamianę powierzchni nieprzepuszczalnych na przepuszczalne, wprowadzanie terenów zielonych oraz modernizację pomostu na stawie w Bedlnie na działce oznaczonej nr ewidencyjnym 154 obręb 0003 Bedlno Kamieniec w trybie zaprojektuj i wybuduj). 4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane 4.2.7.) Dodatkowy kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie 4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-11-30 4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie 4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie 4.3.) Kryteria oceny ofert 4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo 4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe Kryterium 1 4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena 4.3.6.) Waga: 60 Kryterium 2 4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne. 4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja i rękojmia 4.3.6.) Waga: 25 Kryterium 3 4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne. 4.3.5.) Nazwa kryterium: zielone zamówienia 4.3.6.) Waga: 15 4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak 4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert: zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW 5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak 5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: Art. 109 ust. 1 pkt 7 Art. 109 ust. 1 pkt 8 Art. 109 ust. 1 pkt 10 5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak 5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu. Na podstawie art. 112 ustawy PZP, zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie, 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub przebudowie i/lub rozbudowie i/lub remoncie i/lub odbudowie: mostu lub pomostu lub molo lub kładki wraz z wykorzystaniem nowej nawierzchni przęsła/pomostu wykonanego z kompozytu FRP o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto. 5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak 5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego. 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Zakres przedstawionych dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiedniego warunku określonego w Rozdziale II pkt 5.1.4 niniejszej SWZ. Wzór wykazu znajduje się w załączniku nr 3A do SWZ - „Wykaz robót budowlanych”. Dowodami o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; 5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych: oświadczenie DNSH 5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak 5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty: oświadczenie DNSH SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA 6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie 6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie 6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie 6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY 7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie 7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: zmiany przewiduje projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ 7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak 7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe SEKCJA VIII – PROCEDURA 8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-13 15:00 8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/ 8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-13 15:15 8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-11 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Numer BZP
2026/BZP 00311396
Zamawiający
GMINA BEDLNO
NIP zamawiającego
7752406180
Kwota netto
Kwota brutto
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Tryb postępowania
Województwo
Łódzkie
Kod NUTS
PL10
Miejscowość
Bedlno
CPV
45000000-745247270-371220000-6
Data publikacji
26 cze 2026, 20:34
Termin składania ofert
13 lip 2026, 15:00
Pokaż surowe dane (JSON)
{
  "cpvCode": "45000000-7 (Roboty budowlane),45247270-3 (Budowa zbiorników),71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego)",
  "htmlBody": "<html><head><meta charset=\"UTF-8\"><style>body {\n    font-family: \"Calibri\", sans-serif;\n}\n\nspan.normal {\n    font-weight: 400\n}\n\n.text-center {\n    text-align: center\n}\n\n.bg-light {\n    background-color: #F2F2F2\n}\n\n* {\n    box-sizing: border-box\n}\n\n.h1,\nh1 {\n    font-size: 1.75rem\n}\n\n.h3,\nh3 {\n    font-size: 11pt;\n    font-weight: 700;\n    margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.h1,\nh1 {\n    font-size: 11pt;\n    font-family: \"Arial\",sans-serif;\n}\n\n.h2,\nh2 {\n    font-size: 12pt;\n    font-family: \"Arial\",sans-serif;\n    font-weight: bold;\n    margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.p-3 {\n    border: solid windowtext 1.0pt;\n    background: #BFBFBF;\n    padding: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;\n}\n\n.mb-0 {\n    margin-bottom: 0 !important\n}\n\n.mb-1 {\n    margin-bottom: .5rem !important\n}\n\n.mb-2 {\n    margin-bottom: 1rem !important\n}\n\n.mb-3 {\n    margin-bottom: 1.5rem !important\n}\n\n.mb-4 {\n    margin-bottom: 2rem !important\n}\n\n.mb-5 {\n    margin-bottom: 2.5rem !important\n}\n\n.mb-6 {\n    margin-bottom: 3rem !important\n}\n\n.mb-7 {\n    margin-bottom: 3.5rem !important\n}\n\n.mb-8 {\n    margin-bottom: 4rem !important\n}\n\n.mb-9 {\n    margin-bottom: 4.5rem !important\n}\n\n.mb-10 {\n    margin-bottom: 5rem !important\n}\n\n.mb-auto {\n    margin-bottom: auto !important\n}\n</style></head><body><header hidden><table style=\"border-bottom: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311396 z dnia 2026-06-26</td></tr></table></header><main><!-- Version 1.0.0 --><style type=\"text/css\">    .normal {        color: black;    }    h1.title {    }</style>    <h1 class=\"text-center mt-5 mb-5\">Ogłoszenie o zamówieniu<br/>            Roboty budowlane<br/>            Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj    </h1>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY</h2>    <h3 class=\"mb-0\">1.1.) Rola zamawiającego</h3>    <p class=\"mb-0\">Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego</p>    <h3 class=\"mb-0\">1.2.) Nazwa zamawiającego: <span class=\"normal\">GMINA BEDLNO</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.3.) Oddział zamawiającego: <span class=\"normal\">GMINA BEDLNO</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: <span class=\"normal\">REGON 611015543</span></h3><h3 class=\"mb-0\">1.5) Adres zamawiającego  </h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.1.) Ulica: <span class=\"normal\">24</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.2.) Miejscowość: <span class=\"normal\">Bedlno</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.3.) Kod pocztowy: <span class=\"normal\">99-311</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.4.) Województwo: <span class=\"normal\">łódzkie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.5.) Kraj: <span class=\"normal\">Polska</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: <span class=\"normal\">PL715 - Skierniewicki</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: <span class=\"normal\">przetargi@ugbedlno.pl</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: <span class=\"normal\">www.bedlno.pl</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">        1.6.) Rodzaj zamawiającego: <span class=\"normal\">Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego</span>    </h3>    <h3 class=\"mb-0\">        1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego:        <span class=\"normal\">Ogólne usługi publiczne</span>    </h3>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE</h2>    <h3 class=\"mb-0\">2.1.) Ogłoszenie dotyczy: </h3>    <p class=\"mb-0\">        Zamówienia publicznego    </p>    <h3 class=\"mb-0\">2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: </h3>    <p class=\"mb-0\">        Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj    </p>    <h3 class=\"mb-0\">2.4.) Identyfikator postępowania: <span class=\"normal\">ocds-148610-4c011f0f-2218-4742-a5c4-2005b0fcc34f</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.5.) Numer ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026/BZP 00311396</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.6.) Wersja ogłoszenia: <span class=\"normal\">01</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.7.) Data ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026-06-26</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.9.) Numer planu postępowań w BZP: <span class=\"normal\">2026/BZP 00103084/07/P</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: </h3>        <p class=\"mb-0\">1.1.1 Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I</p>    <h3 class=\"mb-0\">2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">2.15.) Nazwa projektu lub programu</h3>    <p class=\"mb-0\">        : FELD.02.08 Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027    </p>    <h3 class=\"mb-0\">2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną</h3>    <p class=\"mb-0\">        Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy    </p>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA</h2>    <h3 class=\"mb-0\">3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania</h3>    https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4c011f0f-2218-4742-a5c4-2005b0fcc34f    <h3 class=\"mb-0\">3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający  będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: <span class=\"normal\">https://ezamowienia.gov.pl/</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: <span class=\"normal\">Rozdział I pkt 5 SWZ</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: <span class=\"normal\">Nie dotyczy</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: </h3>        <p class=\"mb-0\">polski</p>    <h3 class=\"mb-0\">3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): <span class=\"normal\">Rozdział I pkt 18 SWZ</span></h3>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA</h2><h3 class=\"mb-0\">4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.</h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.2.) Numer referencyjny: <span class=\"normal\">ZP.271.14.2026</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.3.) Rodzaj zamówienia: <span class=\"normal\">Roboty budowlane</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3><h3 class=\"mb-0\">4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:</h3>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia</h3>        <p class=\"mb-0\">            Modernizacji stawu w Bedlnie dla potrzeb zwiększenia zdolności retencyjnych, adaptacja istniejącego obszaru nad stawem do pełnienia funkcji retencyjnych poprzez zamianę powierzchni nieprzepuszczalnych na przepuszczalne, wprowadzanie terenów zielonych oraz modernizację pomostu na stawie w Bedlnie na działce oznaczonej nr ewidencyjnym 154 obręb 0003 Bedlno Kamieniec w trybie zaprojektuj i wybuduj).        </p>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.6.) Główny kod CPV: <span class=\"normal\">45000000-7 - Roboty budowlane</span></h3>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.7.) Dodatkowy kod CPV: </h3>            <p class=\"mb-0\">45247270-3 - Budowa zbiorników</p>            <p class=\"mb-0\">71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego</p>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>        <!-- realizacja do -->        <h3 class=\"mb-0\">4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: <span class=\"normal\">do 2027-11-30</span></h3>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>        <h3 class=\"mb-0\">4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">4.3.) Kryteria oceny ofert</h3>            <h3 class=\"mb-0\">4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: <span class=\"normal\"> Punktowo </span></h3>            <h3 class=\"mb-0\">4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: <span class=\"normal\"> Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe </span></h3>                    <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 1</h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">Cena</span></h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">60</span></h3>                    <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 2</h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.4.) Rodzaj kryterium: </h3>                        inne.                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">gwarancja i rękojmia</span></h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">25</span></h3>                    <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 3</h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.4.) Rodzaj kryterium: </h3>                        inne.                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">zielone zamówienia</span></h3>                        <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">15</span></h3>            <h3 class=\"mb-0\">4.3.10.) Zamawiający określa  aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>            <h3 class=\"mb-0\">4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku  kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert: </h3>                <p class=\"mb-0\">zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe</p>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW</h2>    <h3 class=\"mb-0\">5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: </h3>        <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 7</p>        <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 8</p>        <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 10</p>    <h3 class=\"mb-0\">5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.</h3>    Na podstawie art. 112 ustawy PZP, zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące:   <br/>1)\tzdolności do występowania w obrocie gospodarczym:  <br/>Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie,  <br/>2)\tuprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie,   <br/>3)\tsytuacji ekonomicznej lub finansowej:  <br/>Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie,<br/>4)\tzdolności technicznej lub zawodowej:  <br/>Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną  robotę budowlaną polegającą na budowie i/lub przebudowie i/lub rozbudowie i/lub remoncie i/lub odbudowie:  mostu lub pomostu lub molo  lub kładki  wraz z wykorzystaniem  nowej nawierzchni  przęsła/pomostu wykonanego z  kompozytu FRP o wartości nie mniejszej niż 400 000,00 zł brutto.    <h3 class=\"mb-0\">5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>            <h3 class=\"mb-0\">                    5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: <span class=\"normal\">2)\toświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego.</span>            </h3>            <h3 class=\"mb-0\">                    5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">1)\twykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie.   <br/>            Zakres przedstawionych dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiedniego warunku określonego w Rozdziale II pkt 5.1.4 niniejszej SWZ. Wzór wykazu znajduje się w załączniku nr 3A do SWZ - „Wykaz robót budowlanych”. <br/>            Dowodami o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy;</span>            </h3>    <h3 class=\"mb-0\">5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych: </h3>    oświadczenie DNSH    <h3 class=\"mb-0\">5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty: </h3>    oświadczenie DNSH    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA</h2>    <h3 class=\"mb-0\">6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">6.4.) Zamawiający wymaga wadium: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY</h2>    <h3 class=\"mb-0\">7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: <span class=\"normal\">Nie</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: </h3>    zmiany przewiduje projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ    <h3 class=\"mb-0\">7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: <span class=\"normal\">Tak</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: </h3>        <p class=\"mb-0\">w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy</p>        <p class=\"mb-0\">obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe</p>    <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VIII – PROCEDURA</h2>    <h3 class=\"mb-0\">8.1.) Termin składania ofert: <span class=\"normal\">2026-07-13 15:00</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">8.2.) Miejsce składania ofert: <span class=\"normal\">https://ezamowienia.gov.pl/</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">8.3.) Termin otwarcia ofert: <span class=\"normal\">2026-07-13 15:15</span></h3>    <h3 class=\"mb-0\">8.4.) Termin związania ofertą: <span class=\"normal\">do 2026-08-11</span></h3></main><footer hidden><table style=\"border-top: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych</td><td style=\"text-align:right\">Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane</td></tr></table></footer></body></html>",
  "objectId": "08ded3b1-88c0-27f2-92be-eb0001d4b20f",
  "tenderId": "ocds-148610-4c011f0f-2218-4742-a5c4-2005b0fcc34f",
  "bzpNumber": "2026/BZP 00311396",
  "orderType": "Works",
  "clientType": "1.1.2",
  "noticeType": "ContractNotice",
  "tenderType": "1.1.1",
  "contractors": null,
  "orderObject": "Poprawa małej retencji w Gminie Bedlno etap I w trybie zaprojektuj i wybuduj",
  "noticeNumber": "2026/BZP 00311396/01",
  "organizationId": "7856",
  "procedureResult": null,
  "publicationDate": "2026-06-26T18:34:18.9912623Z",
  "organizationCity": "Bedlno",
  "organizationName": "GMINA BEDLNO",
  "organizationCountry": "PL",
  "organizationProvince": "PL10",
  "submittingOffersDate": "2026-07-13T13:00:00Z",
  "isTenderAmountBelowEU": true,
  "organizationNationalId": "7752406180"
}
Utworzono 26 cze 2026 · Zaktualizowano 29 cze 2026