Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu.
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310236 z dnia 2026-06-26 Ogłoszenie o zamówieniu Usługi Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu. SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY 1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego 1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 091581150 1.5) Adres zamawiającego 1.5.1.) Ulica: ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33 1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław 1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100 1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie 1.5.5.) Kraj: Polska 1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski 1.5.7.) Numer telefonu: +48523564304 1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.glonek@pgkimino.pl 1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgkimino.pl 1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność Prowadzenie składowiska odpadów, produkcja kompostu, biogazu, inne SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE 2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego 2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie 2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu. 2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e90f07c6-b689-496a-8737-e8d89ca908f4 2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310236 2.6.) Wersja ogłoszenia: 01 2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26 2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak 2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00120805/02/P 2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.3.8 Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu 2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie 2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie 2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA 3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://pgkimino.ezamawiajacy.pl 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie 3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak 3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pgkimino.ezamawiajacy.pl 3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Minimalne wymagania techniczne to: a) komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta, b) wybrana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge, c) podłączenie do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe). Instrukcja dla wykonawcy stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie 3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy 3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: polski 3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z SWZ - załącznik nr 8 . 3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ - załącznik nr 8. SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia. 4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie 4.1.2.) Numer referencyjny: PZP.9/2026 4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi 4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie 4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie 4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie 4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia: 4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na sfinansowaniu zakupu i dostawy fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu marki: KOMATSU, model: PC210LC-11EO SLF, rok produkcji: 2026. Wartość koparki to 1.314.870,00 zł brutto. Wartość netto: 1.069.000,00 zł. Umowa z wybranym wykonawcą została podpisana dnia 26 maja 2026 r. Termin dostarczenia koparki wyznaczono do dnia 25 sierpnia 2026 r. Miejsce dostawy Inowrocław ul. Bagienna 77. 2. Warunki leasingu: a) finansowanie w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu (bilansowo, jako leasing finansowy), z podziałem na część kapitałową i odsetkową, b) raty leasingowe miesięczne (sposób liczenia rat leasingowych wg programu Leasingodawcy), c) okres trwania umowy leasingu – 60 miesięcy, d) środkami rozliczeniowymi za usługę będzie złoty polski, e) termin płatności rat leasingowych będzie określony w umowie leasingu. Zamawiający zakłada zawarcie umowy leasingu na wzorze obowiązującym u Leasingodawcy, z zastrzeżeniem, że postanowienia zawarte w SWZ zostaną uwzględnione w umowie leasingowej. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do zaakceptowania wzór umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami leasingu. W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy zapisami SWZ a wzorem umowy Leasingodawcy stosuje się SWZ. Integralną część umowy będzie stanowił SWZ i oferta Wykonawcy, f) opłata wstępna - 3 % wartości netto przedmiotu leasingu – jest traktowana jako pierwsza rata (płatna po podpisaniu umowy leasingu), g) 59 równych rat, płatnych zgodnie z harmonogramem, h) wysokość kwoty wykupu płatna po okresie trwania umowy leasingu (po wpłaceniu ostatniej stałej raty leasingu) - 1 % wartości netto przedmiotu leasingu, i) przedmiot leasingu podlega ubezpieczeniu przez zamawiającego i na jego koszt przez cały okres obowiązywania umowy, w firmie ubezpieczeniowej wybranej przez zamawiającego. Ubezpieczenie obejmuje ubezpieczenie majątkowe maszyn budowlanych wraz z OC, NNW lub ubezpieczenie na warunkach Autocasco wraz z zapewnieniem ochrony ubezpieczeniowej podczas pracy maszyny na placu od wszystkich ryzyk (uszkodzenie, zniszczenie lub utrata mienia) wraz z OC, NNW. W przypadku braku dokonania ubezpieczenia przedmiotu leasingu przez zamawiającego – ubezpieczenie takie będzie mógł zawrzeć Wykonawca obciążając zamawiającego kosztem składki ubezpieczenia, j) zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych opłat związanych z zawarciem i obowiązywaniem umowy leasingu (w szczególności opłat za administrowanie polisą ubezpieczeniową, opłat za administrowanie umową, opłat za wydruk itp.), nieuwzględnionych w złożonej ofercie. 3. Informacja o wykonawcy/dostawcy koparki: KOMATSU Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Aleja Katowicka 113 C, 05-830 Kajetany, Wartość brutto: 1.314.870,00 zł Wartość netto: 1.069.000,00 zł. 3.1. Szczegółowy opis koparki gąsiennicowej o dalekim zasięgu stanowi załącznik nr 5 do SWZ, będący integralną częścią Specyfikacji Warunków Zamówienia. 4.2.6.) Główny kod CPV: 66114000-2 - Usługi leasingu finansowego 4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie 4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące 4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie 4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie 4.3.) Kryteria oceny ofert 4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryteria oceny ofert: suma opłat leasingowych (CENA) – 100 %. 4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo 4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny Kryterium 1 4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena 4.3.6.) Waga: 100 4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW 5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak 5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 5 Art. 109 ust. 1 pkt 6 5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak 5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 273 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie: a) braku podstaw wykluczenia, b) spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. 5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak 5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Na wezwanie zamawiającego wykonawca składa: a) projekt umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami umowy, b) harmonogram spłaty rat leasingowych, wynikających z umowy leasingu według założeń określonych w ofercie z wyszczególnieniem części kapitałowej i odsetkowej. 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na dzień składania ofert wykonawca zobowiązany jest złożyć: a) formularz ofertowy – stanowiący zał. nr 1 do SWZ, b) zestawienie kosztów leasingu – zał. nr 2 do SWZ, c) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wzór zał. nr 3 do SWZ, d) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy). 5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA 6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie 6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie 6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie 6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY 7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie 7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: Zgodnie z SWZ i ustawą Prawo zamówień publicznych. 7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie SEKCJA VIII – PROCEDURA 8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-10 09:50 8.2.) Miejsce składania ofert: https://pgkimino.ezamawiajacy.pl 8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-10 10:00 8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni 2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
- Numer BZP
- 2026/BZP 00310236
- Zamawiający
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- NIP zamawiającego
- 5560800885
- Kwota netto
- —
- Kwota brutto
- —
- Rodzaj zamówienia
- Usługi
- Tryb postępowania
- —
- Województwo
- Kujawsko-Pomorskie
- Kod NUTS
- PL04
- Miejscowość
- Inowrocław
- CPV
- 66114000-2
- Data publikacji
- 26 cze 2026, 11:01
- Termin składania ofert
- 10 lip 2026, 09:50
Pokaż surowe dane (JSON)
{
"cpvCode": "66114000-2 (Usługi leasingu finansowego)",
"htmlBody": "<html><head><meta charset=\"UTF-8\"><style>body {\n font-family: \"Calibri\", sans-serif;\n}\n\nspan.normal {\n font-weight: 400\n}\n\n.text-center {\n text-align: center\n}\n\n.bg-light {\n background-color: #F2F2F2\n}\n\n* {\n box-sizing: border-box\n}\n\n.h1,\nh1 {\n font-size: 1.75rem\n}\n\n.h3,\nh3 {\n font-size: 11pt;\n font-weight: 700;\n margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.h1,\nh1 {\n font-size: 11pt;\n font-family: \"Arial\",sans-serif;\n}\n\n.h2,\nh2 {\n font-size: 12pt;\n font-family: \"Arial\",sans-serif;\n font-weight: bold;\n margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.p-3 {\n border: solid windowtext 1.0pt;\n background: #BFBFBF;\n padding: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;\n}\n\n.mb-0 {\n margin-bottom: 0 !important\n}\n\n.mb-1 {\n margin-bottom: .5rem !important\n}\n\n.mb-2 {\n margin-bottom: 1rem !important\n}\n\n.mb-3 {\n margin-bottom: 1.5rem !important\n}\n\n.mb-4 {\n margin-bottom: 2rem !important\n}\n\n.mb-5 {\n margin-bottom: 2.5rem !important\n}\n\n.mb-6 {\n margin-bottom: 3rem !important\n}\n\n.mb-7 {\n margin-bottom: 3.5rem !important\n}\n\n.mb-8 {\n margin-bottom: 4rem !important\n}\n\n.mb-9 {\n margin-bottom: 4.5rem !important\n}\n\n.mb-10 {\n margin-bottom: 5rem !important\n}\n\n.mb-auto {\n margin-bottom: auto !important\n}\n</style></head><body><header hidden><table style=\"border-bottom: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310236 z dnia 2026-06-26</td></tr></table></header><main><!-- Version 1.0.0 --><style type=\"text/css\"> .normal { color: black; } h1.title { }</style> <h1 class=\"text-center mt-5 mb-5\">Ogłoszenie o zamówieniu<br/> Usługi<br/> Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu. </h1> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY</h2> <h3 class=\"mb-0\">1.1.) Rola zamawiającego</h3> <p class=\"mb-0\">Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego</p> <h3 class=\"mb-0\">1.2.) Nazwa zamawiającego: <span class=\"normal\">Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: <span class=\"normal\">REGON 091581150</span></h3><h3 class=\"mb-0\">1.5) Adres zamawiającego </h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.1.) Ulica: <span class=\"normal\">ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 33</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.2.) Miejscowość: <span class=\"normal\">Inowrocław</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.3.) Kod pocztowy: <span class=\"normal\">88-100</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.4.) Województwo: <span class=\"normal\">kujawsko-pomorskie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.5.) Kraj: <span class=\"normal\">Polska</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: <span class=\"normal\">PL617 - Inowrocławski</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.7.) Numer telefonu: <span class=\"normal\">+48523564304</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: <span class=\"normal\">k.glonek@pgkimino.pl</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: <span class=\"normal\">www.pgkimino.pl</span></h3> <h3 class=\"mb-0\"> 1.6.) Rodzaj zamawiającego: <span class=\"normal\">Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\"> 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: <span class=\"normal\">Inna działalność</span> </h3> <p class=\"mb-0\"> Prowadzenie składowiska odpadów, produkcja kompostu, biogazu, inne </p> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE</h2> <h3 class=\"mb-0\">2.1.) Ogłoszenie dotyczy: </h3> <p class=\"mb-0\"> Zamówienia publicznego </p> <h3 class=\"mb-0\">2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: </h3> <p class=\"mb-0\"> Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu. </p> <h3 class=\"mb-0\">2.4.) Identyfikator postępowania: <span class=\"normal\">ocds-148610-e90f07c6-b689-496a-8737-e8d89ca908f4</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.5.) Numer ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026/BZP 00310236</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.6.) Wersja ogłoszenia: <span class=\"normal\">01</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.7.) Data ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026-06-26</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.9.) Numer planu postępowań w BZP: <span class=\"normal\">2026/BZP 00120805/02/P</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: </h3> <p class=\"mb-0\">1.3.8 Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu</p> <h3 class=\"mb-0\">2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną</h3> <p class=\"mb-0\"> Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy </p> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA</h2> <h3 class=\"mb-0\">3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania</h3> https://pgkimino.ezamawiajacy.pl <h3 class=\"mb-0\">3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: <span class=\"normal\">https://pgkimino.ezamawiajacy.pl</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: <span class=\"normal\">Minimalne wymagania techniczne to:<br/>a) komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta,<br/>b) wybrana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge,<br/>c) podłączenie do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe). <br/>Instrukcja dla wykonawcy stanowi załącznik nr 9 do SWZ.</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: <span class=\"normal\">Nie dotyczy</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: </h3> <p class=\"mb-0\">polski</p> <h3 class=\"mb-0\">3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): <span class=\"normal\">Zgodnie z SWZ - załącznik nr 8 .</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): <span class=\"normal\">Zgodnie z SWZ - załącznik nr 8.</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA</h2><h3 class=\"mb-0\">4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.2.) Numer referencyjny: <span class=\"normal\">PZP.9/2026</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.3.) Rodzaj zamówienia: <span class=\"normal\">Usługi</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3><h3 class=\"mb-0\">4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia</h3> <p class=\"mb-0\"> 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa, polegająca na sfinansowaniu zakupu i dostawy fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu marki: KOMATSU, model: PC210LC-11EO SLF, rok produkcji: 2026. Wartość koparki to 1.314.870,00 zł brutto. Wartość netto: 1.069.000,00 zł. Umowa z wybranym wykonawcą została podpisana dnia 26 maja 2026 r. Termin dostarczenia koparki wyznaczono do dnia 25 sierpnia 2026 r. Miejsce dostawy Inowrocław ul. Bagienna 77.<br/>2. Warunki leasingu:<br/>a) finansowanie w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu (bilansowo, jako leasing finansowy), z podziałem na część kapitałową i odsetkową, <br/>b) raty leasingowe miesięczne (sposób liczenia rat leasingowych wg programu Leasingodawcy), <br/>c) okres trwania umowy leasingu – 60 miesięcy, <br/>d) środkami rozliczeniowymi za usługę będzie złoty polski, <br/>e) termin płatności rat leasingowych będzie określony w umowie leasingu. Zamawiający zakłada zawarcie umowy leasingu na wzorze obowiązującym u Leasingodawcy, z zastrzeżeniem, że postanowienia zawarte w SWZ zostaną uwzględnione w umowie leasingowej. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do zaakceptowania wzór umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami leasingu. W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy zapisami SWZ a wzorem umowy Leasingodawcy stosuje się SWZ. Integralną część umowy będzie stanowił SWZ i oferta Wykonawcy, <br/> f) opłata wstępna - 3 % wartości netto przedmiotu leasingu – jest traktowana jako pierwsza rata \t(płatna po podpisaniu umowy leasingu),<br/> g) 59 równych rat, płatnych zgodnie z harmonogramem, <br/> h) wysokość kwoty wykupu płatna po okresie trwania umowy leasingu (po wpłaceniu ostatniej stałej <br/> raty leasingu) - 1 % wartości netto przedmiotu leasingu,<br/>i) przedmiot leasingu podlega ubezpieczeniu przez zamawiającego i na jego koszt przez cały okres obowiązywania umowy, w firmie ubezpieczeniowej wybranej przez zamawiającego. Ubezpieczenie obejmuje ubezpieczenie majątkowe maszyn budowlanych wraz z OC, NNW lub ubezpieczenie na warunkach Autocasco wraz z zapewnieniem ochrony ubezpieczeniowej podczas pracy maszyny na placu od wszystkich ryzyk (uszkodzenie, zniszczenie lub utrata mienia) wraz z OC, NNW. W przypadku braku dokonania ubezpieczenia przedmiotu leasingu przez zamawiającego – ubezpieczenie takie będzie mógł zawrzeć Wykonawca obciążając zamawiającego kosztem składki ubezpieczenia, <br/>j) zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych opłat związanych z zawarciem i obowiązywaniem umowy leasingu (w szczególności opłat za administrowanie polisą ubezpieczeniową, opłat za administrowanie umową, opłat za wydruk itp.), nieuwzględnionych w złożonej ofercie.<br/>3. Informacja o wykonawcy/dostawcy koparki: <br/>KOMATSU Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością <br/>ul. Aleja Katowicka 113 C, 05-830 Kajetany,<br/>Wartość brutto: 1.314.870,00 zł<br/>Wartość netto: 1.069.000,00 zł. <br/>3.1. Szczegółowy opis koparki gąsiennicowej o dalekim zasięgu stanowi załącznik nr 5 do SWZ, będący integralną częścią Specyfikacji Warunków Zamówienia. </p> <h3 class=\"mb-0\">4.2.6.) Główny kod CPV: <span class=\"normal\">66114000-2 - Usługi leasingu finansowego</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <!-- realizacja w dniach --> <h3 class=\"mb-0\">4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: <span class=\"normal\">60 miesiące</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.) Kryteria oceny ofert</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.1.) Sposób oceny ofert: <span class=\"normal\">Kryteria oceny ofert: suma opłat leasingowych (CENA) – 100 %.</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: <span class=\"normal\"> Punktowo </span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: <span class=\"normal\"> Wyłącznie kryterium ceny </span></h3> <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 1</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">Cena</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">100</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW</h2> <h3 class=\"mb-0\">5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: </h3> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 4</p> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 5</p> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 6</p> <h3 class=\"mb-0\">5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.</h3> Zgodnie z art. 273 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie:<br/>a) braku podstaw wykluczenia,<br/>b) spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. <h3 class=\"mb-0\">5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\"> 5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: <span class=\"normal\">Na wezwanie zamawiającego wykonawca składa:<br/>a) projekt umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami umowy,<br/>b) harmonogram spłaty rat leasingowych, wynikających z umowy leasingu według założeń określonych w ofercie z wyszczególnieniem części kapitałowej i odsetkowej.</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\"> 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">Na dzień składania ofert wykonawca zobowiązany jest złożyć:<br/>a) formularz ofertowy – stanowiący zał. nr 1 do SWZ,<br/>b) zestawienie kosztów leasingu – zał. nr 2 do SWZ,<br/>c) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wzór zał. nr 3 do SWZ,<br/>d) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\">5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA</h2> <h3 class=\"mb-0\">6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.4.) Zamawiający wymaga wadium: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY</h2> <h3 class=\"mb-0\">7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: </h3> Zgodnie z SWZ i ustawą Prawo zamówień publicznych. <h3 class=\"mb-0\">7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VIII – PROCEDURA</h2> <h3 class=\"mb-0\">8.1.) Termin składania ofert: <span class=\"normal\">2026-07-10 09:50</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.2.) Miejsce składania ofert: <span class=\"normal\">https://pgkimino.ezamawiajacy.pl</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.3.) Termin otwarcia ofert: <span class=\"normal\">2026-07-10 10:00</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.4.) Termin związania ofertą: <span class=\"normal\"> 30 dni </span></h3></main><footer hidden><table style=\"border-top: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>2026-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych</td><td style=\"text-align:right\">Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi</td></tr></table></footer></body></html>",
"objectId": "08ded361-915b-9690-92be-eb0001c24dfb",
"tenderId": "ocds-148610-e90f07c6-b689-496a-8737-e8d89ca908f4",
"bzpNumber": "2026/BZP 00310236",
"orderType": "Services",
"clientType": "1.4",
"noticeType": "ContractNotice",
"tenderType": "1.1.1",
"contractors": null,
"orderObject": "Leasing fabrycznie nowej koparki gąsienicowej o dalekim zasięgu.",
"noticeNumber": "2026/BZP 00310236/01",
"organizationId": "2273",
"procedureResult": null,
"publicationDate": "2026-06-26T09:01:53.6750779Z",
"organizationCity": "Inowrocław",
"organizationName": "Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością",
"organizationCountry": "PL",
"organizationProvince": "PL04",
"submittingOffersDate": "2026-07-10T07:50:00Z",
"isTenderAmountBelowEU": true,
"organizationNationalId": "5560800885"
}