Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308103 z dnia 2026-06-25 Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY 1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego 1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie 1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258626 1.5) Adres zamawiającego 1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1 1.5.2.) Miejscowość: Mosina 1.5.3.) Kod pocztowy: 62-050 1.5.4.) Województwo: wielkopolskie 1.5.5.) Kraj: Polska 1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański 1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@mosina.pl 1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosina.pl/ 1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE 2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego 2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie 2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II 2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-471eaea1-084b-4441-97a8-7ffd177b3295 2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308103 2.6.) Wersja ogłoszenia: 01 2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25 2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak 2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081804/04/P 2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.1.16 Zagospodarowanie działki 376/2 - Daszewice Etap I i II 2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie 2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak 2.15.) Nazwa projektu lub programu 1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I 2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II. 2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA 3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie 3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak 3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings 3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem XIII SWZ 3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings 3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie 3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy 3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: polski 3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ 3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia. 4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie 4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026 4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane 4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie 4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie 4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie 4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia: 4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia dotyczy Zagospodarowania przestrzeni publicznej dz.376/2 jako teren rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w ramach zadań: „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach – etap I i II”. Zadanie realizowane w ramach dofinansowań: 1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I 2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II. W ramach realizacji zamówienia należy przewidzieć: a) wykonanie i zamontowanie na terenie prowadzonych prac 2 tablic informacyjnych, których obowiązek wynika z programów dofinansowania (Etapu I oraz Etap II); b) wykonanie i zamontowanie na platformie widokowej (Etap I) - 1 dużej tablicy edukacyjnej (wielkość min. 136 x 105 cm) i 3 mniejszych tablic edukacyjnych (wielkość 50 cm wys.x70 cm szer.); c) wykonanie i zamontowanie we wiacie (Etap I) stołu drewnianego w kształcie heksagonu z blatem edukacyjnym (grą edukacyjną) wraz z ławkami drewnianymi wokół oraz na wygrodzeniach altany 6 szt. tablic edukacyjnych (wielkość min. 30 cm wys. x 50 cm szer.); d) wykonanie i zamontowanie 1 dużej tablicy edukacyjnej na platformie/punkcie widokowym (Etap II) (wielkość min. 136 x 105 cm); e) zmianę roślin z miskanta chińskiego i lawendy na porzeczkę alpejską (43 szt. – w tym 28 szt. Etap I oraz 13 szt. Etap II); f) zmianę materiału z jakiego zostaną wykonane kosze na śmieci oraz stojak rowerowy – drewno robinia akacjowa lub inny materiał ekologiczny (Etap I oraz Etap II) . Wykonawca zobowiązany jest wykonać tablice edukacyjną o treści: retencji, bioróżnorodności, roślinności – tematyka związana z istniejącym użytkiem ekologicznym. Tablice edukacyjne muszą być wykonane z dibondu, grubość płyty 3 mm, treść tablic edukacyjnych nanoszona bezpośrednio na płytę techniką druku (w kolorze) odpornego na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Treść tablic informacyjnych, edukacyjnych oraz rodzaj gry edukacyjnej należy uzgodnić z Zamawiającym. Szczegółowy zakres zamówienia został wskazany w następujących załącznikach do SWZ: - dokumentacja projektowa - projekt techniczny, projekt budowlany, przedmiary robót, STWiOR – załącznik nr 5, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. 4.2.6.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych 4.2.7.) Dodatkowy kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie 4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące 4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie 4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie 4.3.) Kryteria oceny ofert 4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ 4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo 4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe Kryterium 1 4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena 4.3.6.) Waga: 60 Kryterium 2 4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne. 4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji 4.3.6.) Waga: 40 4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW 5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak 5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 5 Art. 109 ust. 1 pkt 7 5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak 5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 3 SWZ 5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak 5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.1. SWZ 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.4. SWZ 5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów: Zgodnie z rozdziałem XVI ust. 3 SWZ SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA 6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie 6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie 6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie 6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak 6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zgodnie z rozdziałem XVII SWZ 6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY 7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie 7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: Zgodnie z projektem umowy i rozdziałem IX ust. 1 SWZ 7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak 7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy SEKCJA VIII – PROCEDURA 8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 11:00 8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings 8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-14 11:15 8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-12 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
- Numer BZP
- 2026/BZP 00308103
- Zamawiający
- Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie
- NIP zamawiającego
- 7773154370
- Kwota netto
- —
- Kwota brutto
- —
- Rodzaj zamówienia
- Roboty budowlane
- Tryb postępowania
- —
- Województwo
- Wielkopolskie
- Kod NUTS
- PL30
- Miejscowość
- Mosina
- CPV
- 45112720-845111200-045223500-145420000-745111291-445233200-1
- Data publikacji
- 25 cze 2026, 11:20
- Termin składania ofert
- 14 lip 2026, 11:00
Pokaż surowe dane (JSON)
{
"cpvCode": "45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych),45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne),45223500-1 (Konstrukcje z betonu zbrojonego),45420000-7 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie),45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu),45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)",
"htmlBody": "<html><head><meta charset=\"UTF-8\"><style>body {\n font-family: \"Calibri\", sans-serif;\n}\n\nspan.normal {\n font-weight: 400\n}\n\n.text-center {\n text-align: center\n}\n\n.bg-light {\n background-color: #F2F2F2\n}\n\n* {\n box-sizing: border-box\n}\n\n.h1,\nh1 {\n font-size: 1.75rem\n}\n\n.h3,\nh3 {\n font-size: 11pt;\n font-weight: 700;\n margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.h1,\nh1 {\n font-size: 11pt;\n font-family: \"Arial\",sans-serif;\n}\n\n.h2,\nh2 {\n font-size: 12pt;\n font-family: \"Arial\",sans-serif;\n font-weight: bold;\n margin-bottom: 1.25rem\n}\n\n.p-3 {\n border: solid windowtext 1.0pt;\n background: #BFBFBF;\n padding: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;\n}\n\n.mb-0 {\n margin-bottom: 0 !important\n}\n\n.mb-1 {\n margin-bottom: .5rem !important\n}\n\n.mb-2 {\n margin-bottom: 1rem !important\n}\n\n.mb-3 {\n margin-bottom: 1.5rem !important\n}\n\n.mb-4 {\n margin-bottom: 2rem !important\n}\n\n.mb-5 {\n margin-bottom: 2.5rem !important\n}\n\n.mb-6 {\n margin-bottom: 3rem !important\n}\n\n.mb-7 {\n margin-bottom: 3.5rem !important\n}\n\n.mb-8 {\n margin-bottom: 4rem !important\n}\n\n.mb-9 {\n margin-bottom: 4.5rem !important\n}\n\n.mb-10 {\n margin-bottom: 5rem !important\n}\n\n.mb-auto {\n margin-bottom: auto !important\n}\n</style></head><body><header hidden><table style=\"border-bottom: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308103 z dnia 2026-06-25</td></tr></table></header><main><!-- Version 1.0.0 --><style type=\"text/css\"> .normal { color: black; } h1.title { }</style> <h1 class=\"text-center mt-5 mb-5\">Ogłoszenie o zamówieniu<br/> Roboty budowlane<br/> Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II </h1> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY</h2> <h3 class=\"mb-0\">1.1.) Rola zamawiającego</h3> <p class=\"mb-0\">Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego</p> <h3 class=\"mb-0\">1.2.) Nazwa zamawiającego: <span class=\"normal\">Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: <span class=\"normal\">REGON 631258626</span></h3><h3 class=\"mb-0\">1.5) Adres zamawiającego </h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.1.) Ulica: <span class=\"normal\">Pl. 20 Października 1</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.2.) Miejscowość: <span class=\"normal\">Mosina</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.3.) Kod pocztowy: <span class=\"normal\">62-050</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.4.) Województwo: <span class=\"normal\">wielkopolskie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.5.) Kraj: <span class=\"normal\">Polska</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: <span class=\"normal\">PL418 - Poznański</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: <span class=\"normal\">bzp@mosina.pl</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: <span class=\"normal\">https://www.mosina.pl/</span></h3> <h3 class=\"mb-0\"> 1.6.) Rodzaj zamawiającego: <span class=\"normal\">Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\"> 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: <span class=\"normal\">Ogólne usługi publiczne</span> </h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE</h2> <h3 class=\"mb-0\">2.1.) Ogłoszenie dotyczy: </h3> <p class=\"mb-0\"> Zamówienia publicznego </p> <h3 class=\"mb-0\">2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: </h3> <p class=\"mb-0\"> Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II </p> <h3 class=\"mb-0\">2.4.) Identyfikator postępowania: <span class=\"normal\">ocds-148610-471eaea1-084b-4441-97a8-7ffd177b3295</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.5.) Numer ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026/BZP 00308103</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.6.) Wersja ogłoszenia: <span class=\"normal\">01</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.7.) Data ogłoszenia: <span class=\"normal\">2026-06-25</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.9.) Numer planu postępowań w BZP: <span class=\"normal\">2026/BZP 00081804/04/P</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: </h3> <p class=\"mb-0\">1.1.16 Zagospodarowanie działki 376/2 - Daszewice Etap I i II</p> <h3 class=\"mb-0\">2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">2.15.) Nazwa projektu lub programu</h3> <p class=\"mb-0\"> 1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I 2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II. </p> <h3 class=\"mb-0\">2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną</h3> <p class=\"mb-0\"> Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy </p> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA</h2> <h3 class=\"mb-0\">3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania</h3> https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings <h3 class=\"mb-0\">3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: <span class=\"normal\">https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: <span class=\"normal\">Zgodnie z rozdziałem XIII SWZ</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: <span class=\"normal\">https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: <span class=\"normal\">Nie dotyczy</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu: </h3> <p class=\"mb-0\">polski</p> <h3 class=\"mb-0\">3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): <span class=\"normal\">zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): <span class=\"normal\">zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA</h2><h3 class=\"mb-0\">4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.2.) Numer referencyjny: <span class=\"normal\">ZP.271.11.2026</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.3.) Rodzaj zamówienia: <span class=\"normal\">Roboty budowlane</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3><h3 class=\"mb-0\">4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia</h3> <p class=\"mb-0\"> Przedmiot zamówienia dotyczy Zagospodarowania przestrzeni publicznej dz.376/2 jako teren rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w ramach zadań: „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach – etap I i II”. <br/>Zadanie realizowane w ramach dofinansowań: <br/>1)\t„Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I<br/>2)\t „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II. <br/><br/>W ramach realizacji zamówienia należy przewidzieć: <br/>a)\twykonanie i zamontowanie na terenie prowadzonych prac 2 tablic informacyjnych, których obowiązek wynika z programów dofinansowania (Etapu I oraz Etap II);<br/>b)\twykonanie i zamontowanie na platformie widokowej (Etap I) - 1 dużej tablicy edukacyjnej (wielkość min. 136 x 105 cm) i 3 mniejszych tablic edukacyjnych (wielkość 50 cm wys.x70 cm szer.);<br/>c)\twykonanie i zamontowanie we wiacie (Etap I) stołu drewnianego w kształcie heksagonu z blatem edukacyjnym (grą edukacyjną) wraz z ławkami drewnianymi wokół oraz na wygrodzeniach altany 6 szt. tablic edukacyjnych (wielkość min. 30 cm wys. x 50 cm szer.); <br/>d)\twykonanie i zamontowanie 1 dużej tablicy edukacyjnej na platformie/punkcie widokowym (Etap II) (wielkość min. 136 x 105 cm); <br/>e)\tzmianę roślin z miskanta chińskiego i lawendy na porzeczkę alpejską (43 szt. – w tym 28 szt. Etap I oraz 13 szt. Etap II);<br/>f)\tzmianę materiału z jakiego zostaną wykonane kosze na śmieci oraz stojak rowerowy – drewno robinia akacjowa lub inny materiał ekologiczny (Etap I oraz Etap II) .<br/>Wykonawca zobowiązany jest wykonać tablice edukacyjną o treści: retencji, bioróżnorodności, roślinności – tematyka związana z istniejącym użytkiem ekologicznym. Tablice edukacyjne muszą być wykonane z dibondu, grubość płyty 3 mm, treść tablic edukacyjnych nanoszona bezpośrednio na płytę techniką druku (w kolorze) odpornego na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Treść tablic informacyjnych, edukacyjnych oraz rodzaj gry edukacyjnej należy uzgodnić z Zamawiającym. <br/>Szczegółowy zakres zamówienia został wskazany w następujących załącznikach do SWZ:<br/>-\tdokumentacja projektowa - projekt techniczny, projekt budowlany, przedmiary robót, STWiOR – załącznik nr 5,<br/>-\tprojektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6<br/> <br/>Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. </p> <h3 class=\"mb-0\">4.2.6.) Główny kod CPV: <span class=\"normal\">45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.7.) Dodatkowy kod CPV: </h3> <p class=\"mb-0\">45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne</p> <p class=\"mb-0\">45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego</p> <p class=\"mb-0\">45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie</p> <p class=\"mb-0\">45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu</p> <p class=\"mb-0\">45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni</p> <h3 class=\"mb-0\">4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <!-- realizacja w dniach --> <h3 class=\"mb-0\">4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: <span class=\"normal\">2 miesiące</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.) Kryteria oceny ofert</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.1.) Sposób oceny ofert: <span class=\"normal\">Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: <span class=\"normal\"> Punktowo </span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: <span class=\"normal\"> Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe </span></h3> <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 1</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">Cena</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">60</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">Kryterium 2</h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.4.) Rodzaj kryterium: </h3> inne. <h3 class=\"mb-0\">4.3.5.) Nazwa kryterium: <span class=\"normal\">termin gwarancji</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.6.) Waga: <span class=\"normal\">40</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW</h2> <h3 class=\"mb-0\">5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia: </h3> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 4</p> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 5</p> <p class=\"mb-0\">Art. 109 ust. 1 pkt 7</p> <h3 class=\"mb-0\">5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.</h3> Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 3 SWZ <h3 class=\"mb-0\">5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\"> 5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: <span class=\"normal\">Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.1. SWZ</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\"> 5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: <span class=\"normal\">Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.4. SWZ</span> </h3> <h3 class=\"mb-0\">5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów: </h3> Zgodnie z rozdziałem XVI ust. 3 SWZ <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA</h2> <h3 class=\"mb-0\">6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.4.) Zamawiający wymaga wadium: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: </h3> Zgodnie z rozdziałem XVII SWZ <h3 class=\"mb-0\">6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY</h2> <h3 class=\"mb-0\">7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: <span class=\"normal\">Nie</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: </h3> Zgodnie z projektem umowy i rozdziałem IX ust. 1 SWZ <h3 class=\"mb-0\">7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: <span class=\"normal\">Tak</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: </h3> <p class=\"mb-0\">w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy</p> <h2 class=\"bg-light p-3 mt-4\">SEKCJA VIII – PROCEDURA</h2> <h3 class=\"mb-0\">8.1.) Termin składania ofert: <span class=\"normal\">2026-07-14 11:00</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.2.) Miejsce składania ofert: <span class=\"normal\">https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.3.) Termin otwarcia ofert: <span class=\"normal\">2026-07-14 11:15</span></h3> <h3 class=\"mb-0\">8.4.) Termin związania ofertą: <span class=\"normal\">do 2026-08-12</span></h3></main><footer hidden><table style=\"border-top: 1px solid black; width:100%\"><tr><td>2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych</td><td style=\"text-align:right\">Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane</td></tr></table></footer></body></html>",
"objectId": "08ded29a-fea4-b9ce-92be-eb0001c24030",
"tenderId": "ocds-148610-471eaea1-084b-4441-97a8-7ffd177b3295",
"bzpNumber": "2026/BZP 00308103",
"orderType": "Works",
"clientType": "1.1.2",
"noticeType": "ContractNotice",
"tenderType": "1.1.1",
"contractors": null,
"orderObject": "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II",
"noticeNumber": "2026/BZP 00308103/01",
"organizationId": "10944",
"procedureResult": null,
"publicationDate": "2026-06-25T09:20:27.2094791Z",
"organizationCity": "Mosina",
"organizationName": "Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie",
"organizationCountry": "PL",
"organizationProvince": "PL30",
"submittingOffersDate": "2026-07-14T09:00:00Z",
"isTenderAmountBelowEU": true,
"organizationNationalId": "7773154370"
}